Eschborn
Eschborn

Ne e duam Eschbornin sepse...

Ne e duam Eschbornin sepse ndodhet në kufirin e maleve Taunus vetem 15 minuta larg Frankfurtit në Main. Kjo e bën atë pikënisjen e përsosur për udhëtimet duke nderthurur rekreativitetin me pamjen panoramike. Eschborn ka një qendër te rregullt me opsione të shumta për pazar, relaksim në zonat e gjelbra dhe vakte të shijshme. Familjet me fëmijë do ta adhurojnë kopshtin zoologjik Opel në Kronberg, Parkun Aventuror Wunderland të Taunusit dhe Feldbergun i cili ofron një pamje mahnitëse mbi rajonin e Taunusit - dhe udhëtime emocionuese me slitë në dimër! Falë linjave S-Bahn S3 dhe S4, lidhin stacionet Eschborn dhe Eschborn-Jugor me qendrën e qytetit të Frankfurtit çdo 15 minuta, Eschborn është ideal për vizitorët e ekspozitave dhe ato që vijnë për vizita pune.

Kontakti juaj vendas:

Elke dhe Alf Scholz

  • 23 dhoma

  • Për rezervime kontaktoni: +49 8723 97871-2200, reservations[at]mkhotels.de

  • Recepsioni qëndron i hapur deri në 2 00 pm, pas kësaj ore regjistrimi do të bëhet vetëm nëpërmjet terminalit tonë online.