Mynih Max-Weber-Platz - Hotel
Hotel

mk | hotel mynih max-weber-platz

Me mk | hotel munich ne filluam rrjetin tonë të hoteleve. Ai ndodhet mbrapa Max Weber Platz, kjo gjë e bën vend qendror por të qetë, ideal për të eksploruar pikat e shumta kulturore të Mynihut.

Një ecje e shkurtër 20 minutëshe përgjatë Parlamentit bavarez ju çon direkt në rrugen Maximilianstrasse me dyqanet e shumta të modës. Përndryshe, mund të arrini në qendrën e qytetit në më pak se 5 minuta nëpërmjet transportit publik. Kopshti Botanik me famë botërore është rreth 4 minuta në këmbë. Mund të arrini qendrën e ekspozitave të Mynihut në vetëm 15 minuta me metro dhe në aeroport për 40 minuta. Linjat e metrosë U4 dhe U5, si dhe linjat e autobusëve 190 dhe 191 janë shumë afër. Theresienwiese, e njohur në rang Botëror për Oktoberfestin e Mynihut, mund të arrihet për vetëm 7 minuta nëpërmjet U5. Tramvajet 15, 18, 19 dhe 25 janë vetëm 150 metra larg. Planifikoni udhëtimin tuaj me sistemin e transportit publik këtu: www.mvv-muenchen.de